Listopad 2009

YOUNG, PROUD AND NAZI(mladý,hrdý, nácek)

29. listopadu 2009 v 13:20 | Midori |  diary
Takže jsem se po pár dních rozhodla toto téma napsat jelikož mi v hlavě už zní týden. V pondělí na 9. hodině, která byla poslední, jsme my žáci nedočkavý,honem,honem domů ,dělali na občance strašlivý bordel ať nás paní učitelka pustí dřív domů. Jelikož je hodně hodná řekla, že po skončení 17 minutového videa nás pustí. Všichni dá se říct rozhořčeně přikývli. Co však následovala za video nás úplně změkklo. Dívali jsme se na část z filmu o Marku Colettovi,pracovníkovi britské strany BNP.
Mark byl obyčejný angličan, co zrovna dokončoval vysokou školu a zárověň tedy pracoval pro
stranu, kterou bylo zřejmě cílem ="BÍLÁ ANGLIE" Mark podle mě i podle kameranama, byl velice dobrý řečník, který hovořil o problémech Anglie s černochy a asiaty. Nechápal proč v některých ulicích jsou prázdné domy a pak jsou lidé, kteří nemají kde bydlet a že se hlavně vláda stará o ostatní menšiny, protože,když těm se nepomůže, volají, že je to diskriminace(v téhle věci docela souhlasím, s tímto se tady v ČR můžete setkat, asi moc dobře víte s kým -_-)Pak , ale při volbách skončil 3, ale i tak to držel a byl šťastný, že třetí místo po dvouch silných stránkách je přece jenom úspěch. Jenže po vykročení se do něj pustila banda protestantů proti nacismu a řvali na ně, Mark se však jenom usmál a šel dál se svými názory...
Asi bych tu byla hodně dlouho , kdybych vám měla popsat celý film, takže se dostaname k tomu že Mark odstoupil ze strany a, že nakonec se ukázalo, že sympatizuje s Hitlerem. Ale teď k tomu co si vlastně myslet o nacismu.
Myslím si, že v některých věcech to Mark myslel dobře a já to vlastně taky tak vidím, ale někde to opravdu byl extrém a chtěla jsem říct, že je hovado, co uctívá Hitlera, což znělo celou třídou, ale pak jsem si řekla, že jak člověk ,který je tak vychovávan může rozeznat co je dobré a co je špatné?(jeho rodiče podle jejich odpovědí měli hodně předsudků a hlavně sympatií s nacismem) Pokud mu to rodiče říkali už odmala, k čemuž se vlastně došlo, on odmala nepochopil jak je to špatné a tím se uvlivnili jeho názory a jeho předsukdy k druhým, že "všichni" jsou stejní, všichni jsou špinavý a vychytralý a, že jenom bílý mají tolik dokonalosti aby tu mohli žít. Jsou to ,ale přece kecy, všichni ostatní národnosti nejsou stejný ani my bílý nejsme . Jenže on tomu věřil, jelikož byl tak vychován.
Pak jsi myslím, že hrajou zkušenosti. Pokud by vám třeba popodal a okradl vietnamec tátu, byli by jste naštvaní, plní zlosti a nosili by jste od té chvíle odpor k nim, jenže mohl to být kdokoliv, běloch,černoch, ale z téhle zkušenosti se pak stáva předsudek ,a tomu člověkovi se už těžko vyříkává, že né všichni vietnamci jsou takový.
Všichni jsme,ale hříšníci a jedno jaké jsme národnosti a proto bychom měli držet při spolu. A ne se snažit najít oporu ve stejné rase, stačí navzájem si pomáhat. Žádný nacismus prosím, žádné předsudky, není to zapotřebí, vždyť oni jsou taky lidi jako my.

Bill Withers - Ain't No Sunshine

27. listopadu 2009 v 16:29 | Midori ♥ |  music
Tu písničku v poslední době poslouchám pořád, je úžasná, myslím, že jí zpíval Puskailer v semifinále *-*
~ Jinak v neděli napíši asi nějaký duchaplnější článek, zítra jdu plést věnce.Mějte se.

Edgar Allan Poe: Zrádné Srdce

26. listopadu 2009 v 16:39 | Midori ♥ |  literature
Možná jste si všimli, že na blogu je "napsáno": "Tell-Tale Heart" což by právě mělo označovat ono zrádné srdce. Je to proza, která mě zaujala, která se mi líbí a hodlám si přečíst i jiné věci od Edgara. Tady dávám tedy celý text, nemusíte si ho číst, ale jak říkám je to velmi zajímavé a já o tom určitě budu hovořit na literatuře.

Nervy - ano, mé nervy byly a jsou stále strašlivě rozervány, strašlivě; ale proč chcete tvrdit, že jsem šílený? Choroba zbystřila mé smysly, nezničila je, neotupila. Především sluch jsem měl citlivý. Co se jen šustlo mezi nebem a zemí, všecko jsem slyšel. Slyšel jsem zvuky i ze samého pekla. Jak to tedy, že jsem šílený? Poslouchejte a sami posuďte, jak rozumně, jak chladně vám celý příběh vypovím.

Spejbl a Hurvínek:aneb MIKULÁŠ

25. listopadu 2009 v 13:29 | Midori ♥ |  diary
Dneska jse mi vůbec, ale vůbec nechtělo vstávat. Nevím proč. Vždycky vyskočím jak ,jak , kocour co mu šlápnete na ocas, ale dneska, ne. Asi mě štvala ta tma, co byla venku, ve které svítilo pár malých plamínku ze hřbitova na proti. Ano před barákem, před silnicí, je zeď a za ní jeden z největších hřbitovů v Praze, nebo je největší dokokonce? Netuším. To je fuk, hlavně, že jsem se tedy z postele vyhrabala a chvíli při oblékaní čučela na Tuppi a Binuu(nebo já tedy opravdu nevím jak se to píše:D)a šla si vyčistit zuby a rozčesat své krátké vlasy. Pak jsem si nazula boty, no znáte to..a dorazila do školy. Dnešní den byl celkem v pohodě, protože jsme měli jenom zeměpis, kde jsem stejně vzádu s kámoškou hovořila a různých kravinách. Potom jsme šli do hotelu Pyramida,kde hráli Spejbla a Hurvníka, v epizodě Mikuláš. Asi nejvíc se mi líbilo a zároveň rozhořčilo, to, že předemnou seděl jeden malý klučina, ke kterému, jak říkají moje "vtipné" kamrádky mám pedofilní vztah, jelikož se mi onen mladší chlapec líbí. Jenže ho nakonec jeho třídní popohnala o pět sedadel dál, takže stejně nic nebylo. Hurvínek mě celkem pobavil, hlavně mnohoznačnými slovy, pro nás pubish typu : "Budu ti cucat tvé bonbonky, vím dobře, kde máš svou skrýš." nebo "Otoč se" Opravdu to chceš vidět?" "To je,ale díra"..no prostě snad chápete,ne? No po skončení jsme jeli zpátky do školy a na oběd. Tam jsme se samozřejmě, kupodivu, najedli a pak každý šel svou cestou domů. No a já jsem tedy dorazila rychle přehlídla fyziku a dějepis a šla na počítač. Teď si možná zahraju asi sims 3 a potom jedu na výtvarku. Zítra musím jít na 7, jelikož máme trénink s florbalem a zase po škole jedu do knihovny pro knížky na povinou četbu. No nic tak já se srdceryvně loučím.

You really got me

24. listopadu 2009 v 20:09 | Midori ♥ |  diary
Takže začínám už několikátý svůj blog, doufám, že ho hnedka zase rychle nezruším, jen aby to vydrželo do Vánoc,prosím. Sem14-letá slečna z Prahy a moji otaku přátelé na srazech mi říkájí Midori, proto by asi bylo dobré to nenachat jen přátelům na srazech, ale i tady. Takže Midori, těšímě ♥